FAQ

Pytania i odpowiedzi

Moduł Kreator Wydruków

W ramach Modułu Kreator do wyboru mamy DWA niezależne Kreatory i DWIE niezależne licencje:
- Moduł Kreator Wydruków
- Moduł Kreator Opakowań

Jest to moduł pozwalający na tworzenie za pomocą kreatorów wydruku projektów graficznych. Produktów i projektów można tworzyć dowolną ilość. Poczynając od:
Wizytówki
Plakaty
Ulotki
Foto kalendarze
Fotoksiążki
Foto albumy
Fototapety
Naklejki
Bannery / Rollupy
Skarpetki
Kubki
Etui Na telefony
Puzzle
Koperty
Długopisy
i wiele wiele innych…

Tak naprawdę większość produktów jakie potrzebuje Twój klient.
Tworzenie projektów graficznych jest ściśle powiązane z szablonami graficznymi tworzonymi w PSD lub IDML. Więc od Ciebie zależy jakie produkty tworzysz.

Wersja abonamentowa – opłata miesięczna
Moduł Kreator Wydruków (opłata miesięczna) 500 zł netto

Moduł Kreator Wydruków zostaje zainstalowany na indywidualnym systemie Klienta w momencie gotowości do podjęcia współpracy abonamentowej. Instalacja na indywidualnym systemie oznacza automatyczne uruchomienie płatności abonamentowych.

Naszym Klientom proponujemy alternatywnie zakup modułu Kreator Wydruków w opłacie jednorazowej. Działa to na podobnej zasadzie jak zakup systemu IwarePrint wersji opłaty jednorazowej. Klient płaci raz, w dalszych latach ma opcjonalnie możliwość wykupienia aktualizacji systemowych.

Moduł Kreator Wydruków opłata jednorazowa 40 000 zł netto.

Ażeby móc korzystać z Modułu Kreator Wydruków wymagane jest posiadanie minimum modułu E-commerce we własnym systemie iP. Niezależnie od tego czy posiadasz system w wersji abonamentowej, czy też w wersji wykupu na własność.

Testy jak i sama decyzja co do współpracy na kreatorach odbywają się na systemie demo do tego dedykowanym. Szczegółowe informacje można zobaczyć na stronie http://kreatorwydrukow.pl/ Strona w całości dedykowana jest Modułowi Kreator Wydruków. Tam też znajdują się niezbędne odnośniki do systemu demo, instrukcji technicznych.

System demo Kreatora Wydruków tj. http://creatordemo.iwareprint.pl/

Kreator Wydruków zostaje zainstalowany na indywidualnym systemie klienta w momencie gotowości do podjęcia współpracy abonamentowej. Instalacja na indywidualnym systemie oznacza automatyczne uruchomienie płatności abonamentowych w cyklu miesięcznym lub w cyklu opłaty jednorazowej (przy zakupie na własność).

Jeśli chcesz poznać pełnię możliwości modułu kreator wydruków umów się na spotkanie z naszym przedstawicielem w dogodnym dla siebie terminie. Rejestracja wymagana:
calendly.com/iware-print-sprzedaz/modul-kreator-wydrukow

Przed spotkaniem (minimum 24 godziny przed) daj znać – jaka gama produktów interesuje Cię w kreatorze. Postaramy się przygotować wcześniej wybrane szablony graficzne. Jeśli tego nie wiesz na tę chwilę, nie ma problemu. Jeśli jednak wiesz – daj nam znać!

Szablony graficzne to bazowe szablony projektów. To na ich podstawie klient będzie mógł stworzyć swój własny projekt lub edytować te przygotowane indywidualnie przez drukarnie. Szablony do projektów każda drukarnia tworzy indywidualnie. Liczba szablonów, formatów jest nieskończona. Same szablony graficzne do projektów powstają w programie Adobe Photoshop (pliki PSD) lub Adobe InDesign (pliki IDML).

Klient na sklepie on-line może tworzyć indywidualne projekty graficzne z użyciem Kreatora z przygotowanych wcześniej szablonów graficznych. Ma też możliwość tworzenia projektu graficznego zupełnie od zera, z wykorzystaniem funkcji „Pusty Szablon”.

W programie Adobe Photoshop lub Adobe Indesign tworzy się szablony, mockupy (służące w kreatorze do Impozycji i Podglądu projektu). To na etapie pracy w programie graficznym, w szablonach decydujemy co klient, będzie mógł edytować w kreatorze. Można m.in korzystać z inteligentnych obiektów w szablonach PSD. Można tworzyć Placeholdery do zdjęć (z ramkami, nie-prostokątne, nieregularne kształty). Można generować pliki ze zmiennymi danymi. Bezpośrednio w systemie, tworzy się linie bezpieczeństwa, linie składania, linie cięcia. Drukarnia może wgrywać własne czcionki, klient też ma taką możliwość. Kreator pozwala również tworzyć własne galerie produktowe, kategorie produktów.

Szczegółowe instrukcje techniczne dotyczące pracy w programach graficznych oraz jak poruszać się po Module Kreator Wydruków znajdziesz w sekcji Baza Wiedzy. Pełna instrukcja techniczna w PDF – w zakładce Do pobrania

Inne instrukcje techniczne

Oprócz instrukcji technicznej występują dodatkowo instrukcje, które mogą się przydać na etapie Tworzenia Szablonów graficznych:
Instrukcja_techniczna_SZABLONY_GRAFICZNE_M.KREATOR_23.06.PDF
Obslugiwane_MARKERY_04_05_20.PDF

Moduł w wersji abonamentowej zainstalowany jest na serwerach iP i wydzielany indywidualnie klientowi na system. Wgrywane szablony i pliki tworzone w kreatorze nie dotykają bezpośrednio przestrzeni dyskowych klienta.

Tak. Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji Baza Wiedzy.

Tak. Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji Baza Wiedzy.

Tak. Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji Baza Wiedzy.

Tak. Zarówno drukarnia może wgrywać własne czcionki, jak również klient drukarni indywidualnie do własnych projektów. Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji Baza Wiedzy.

Jeśli posiadasz u nas system napisz do nas za pomocą TICKET’ów. Jeśli nie masz systemu daj nam znać mailowo bok@test.iwareprint.pl Możemy to też zawsze ustalić na wideoprezentacji on-line.

Różne produkty mogą mieć różne scenariusze (Typy) postępowania. Kreator Wydruków może mieć zupełnie inną ścieżkę postępowania dla Wizytówki (projekt + podgląd), inną ścieżkę dla Kalendarzy (wybór msc początkowego), jeszcze inną dla Koszulek, Długopisów. Typy produktów są stale rozwijane w module kreator wydruków

Dostępne są następujące typy szablonów:
Standardowy
Pusty szablon
Kalendarz
Kubek
Długopisy

Dla klientów z drukarnią rozbudowaną o Moduł Reseller istnieje możliwość zmiany języka.

Przykładowo w celu zmiany języka na angielski należy na innym resellerze ustawić język angielski, w translacji tego języka jest fraza cc_lang, którą należy ustawić na en.

Istnieje możliwość podłączenia Google Analytics do monitorowania zdarzeń związanych z kreatorem.

Moduł Kreator Opakowań

Moduł Kreator Opakowań jak nazwa wskazuje umożliwia projektowanie on-line projektów graficznych opakowań oraz pudełek.

Moduł Kreator Opakowań stanowi osobną licencję. Możliwy zakup jest w tym przypadku tylko w wersji opłaty jednorazowej + ewentualne roczne aktualizacje (opcjonalnie).

Moduł Kreator Opakowań opłata jednorazowa 40 000 zł netto.
Licencja na moduł zostaje przyznana bezterminowo z okresem jednego roku gwarancji (aktualizacji). Po roku czasu Klient ma możliwość wykupienia aktualizacji rocznych. Nie jest to jednak wymóg konieczny.
Aktualizacje roczne moduł Kreator Wydruków opłata jednorazowa (opcjonalnie) 10 000 zł netto

Moduł Kreator Opakowań zostaje zainstalowany na indywidualnym systemie Klienta w momencie zakupu Kreatora Opakowań w opłacie jednorazowej. Klient otrzymuje indywidualny klucz do swojej wersji kreatora, zainstalowanej na jego systemie iP.

Szczegółowe ustalenia techniczne odbywają się za każdym razem indywidualnie z Klientem

Do korzystania z modułu Kreator Opakowań nie jest wymagane korzystanie z Modułu Kreator Wydruków. Ażeby móc korzystać z Modułu Kreator Opakowań wymagane jest posiadanie minimum modułu E-commerce w systemie iP.

Demo możliwości kreatora opakowań udostępniamy indywidualnie podczas videoprezentacji z zainteresowanym klientem.

Moduł Kreator Opakowań zostaje zainstalowany na indywidualnym systemie Klienta w momencie zakupu Kreatora Opakowań w opłacie jednorazowej. Klient otrzymuje indywidualny klucz do swojej wersji kreatora, zainstalowanej na jego systemie iP.

Proces projektowania produktów opakowaniowych obejmuje trzy główne etapy:
generowanie dieline
personalizację projektu pudełka
wizualizację 3D niestandardowego pudełka.

Aby te trzy kroki działały razem, potrzebujemy pudełkowej dielektryki uzupełnionej o reguły składania, które kierują renderowaniem modelu 3D.

W Module Kreator Opakowań przewidziane są na to dwa sposoby: (oba w użyciu)

1) możliwość wpisania własnego rozmiar pudełka (wpisywany z ręki)
– w kreatorze automatycznie tworzą się linie dla tego pudełka
2) możliwość wyboru opakowań z predefiniowanych wcześniej i gotowych wielkości pudełek

Decydując się na integrację z podaniem własnych rozmiarów pudełka (wpisywanych z ręki) decydujemy się również na przedstawienie z początkową listą modeli FEFCO/ECMA.

Obecnie Moduł Kreator Opakowań obsługuje następujące osiem modeli pudełek:

ECMA A20.20.03.01 ReversedTuckEnd
ECMA A20.21.03.01
ECMA A55.20.01.01 DisplayOuterSnapLockBase
ECMA B21.05.00.00 GluedBufferWallTray
ECMA F70.01.00.00
FEFCO 0215
FEFCO 0217
FEFCO 0717

Przy użyciu powyższych modeli, pobierana jest roczna opłata w wysokości

Roczna opłata od modelu pudełka 300 zł netto

Jeżeli klient będzie chciał, ażeby zaprojektować mu model pudełka, który obecnie nie jest obsługiwany, pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości:

Format pudełka inny niż ww. wymieniony (opłata jednorazowa) 2000 zł netto

Składanie zamówieńńńńń

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Produkty i usługi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Płatności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Dostawa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Pliki do druku

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Reklamacje

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Słownik czyli co jest co w poligrafii

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Nie znalazłeś odpowiedzi?